poradniki

Czego potrzebujesz, aby zagrać w Pokemon GO?

pokemongoTo, że w normalny sposób na chwilę obecną nie możemy pobrać Pokemon GO w naszym kraju oraz wielu innych regionach z Google Play wie chyba każdy zainteresowany. Jest jednak sposób na instalację gry z pliku APK bez względu na lokalizację. Warto też pamiętać, żeby nie instalować jej z nieznanych źródeł, ponieważ odkryto już zainfekowane pliki, które zarażają nasze urządzenie. Wielu zastanawia się też czy Pokemon GO zadziała na ich smartfonie czy tablecie, a więc już śpieszę z odpowiedzią jakie są wymagania.
Oto czego potrzebujesz, aby zagrać w Pokemon GO:

  • Android 4.4 i nowszy. Tak więc musisz mieć urządzenie z KitKatem lub nowszym systemem Google. Niantic – firma, która opracowała Pokémon Go – mówi, że będzie wspierać Android 7.0 Nougat po oficjalnym wydaniu jeszcze w tym roku.
  • Brak procesora Intel. Zła wiadomość dla posiadaczy urządzeń z wnętrzem tej firmy jak smartfony i tablety ASUS lub Dell. Nie są one po prostu obsługiwane. Nie jest to zbyt fajne, ale podobno już powstała petycja, która ma na celu zmianę tej sytuacji.
  • Bardzo dobre połączenie z Internetem. Pokemon GO nie działa bez połączenia z siecią i bez tego nie będziemy mieć możliwości gry. Więc miej oko na wykorzystanie danych i planu danych.
  • Usługi GPS i lokalizacji: Pokémon Go musi również wiedzieć, gdzie jesteś. Bez włączenia tych usług nie ma nawet szans na grę.

 

Systemy: