apple newsy

Analitycy: Apple wyśle ponad 40 mln iPhone’ów w tym kwartale

Cowen and Company twierdzi, że Apple nie zwalnia tempa i również ten kwartał będzie bardzo owocny dla firmy. Według analityka Timothy’ego Arcuri, Apple wyśle w drugim kwartale 2017 roku aż 41,5 miliona iPhone’ów. Oznacza to, że sprzedawcy detaliczni bardzo dobrze radzą sobie z wprowadzaniem na rynek dostępnych obecnie telefonów firmy z Cupertino. Wskazuje to też, że uda się wysłać o milion więcej urządzeń niż w tym samym kwartale zeszłego roku.
Mimo tego, że Apple może wysłać ich więcej niż w ubiegłym roku to Arcuri liczba osób chętnych na zakup może się zmniejszyć. Dodaje jednak, że nie będzie to długotrwałe zachwianie i sprzedaż nadal będzie przebiegała dość sprawnie. Arcuri przewiduje, że iPhone 8 wzbudzi wielkie zainteresowanie i znacząco wpłynie na znakomitą sprzedaż.

Wszystko to będzie zasługom nowych cech i funkcji, które ma przynieść ze sobą nowy, jubileuszowy iPhone 8. Nie wpłyną nawet na to utrudnienia podczas produkcji oraz późniejsze wprowadzenie go na rynek. Ogłoszenie nowego urządzenia we wrześniu wystarczy, aby wstrząsnąć rynkiem i inwestorami.

Źródło: Digital Trends, PA

Systemy: